PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=130177}

Dr House

House M.D.
8,2 478 039
ocen
8,2 10 1 478039
7,8 22
oceny krytyków
Dr House
powrót do forum serialu Dr House

Vicodin

ocenił(a) serial na 8

House łykał to non stop, a cały czas błyszczał inteligencją. Przecież opioidy silnie otępiają i mocno zamulają, nawet w bardzo małych dawkach. Każdy opiat ma takie działanie, nawet najsłabszy - kodeina. Dodatkowo vicodin zawiera paracetamol, który mocno niszczy wątrobę, a w niektórych odcinkach House, zapijał go alkoholem.

ocenił(a) serial na 8
vince25xx

W rzeczywistości żaden lekarz nie był by na tyle głupi, aby popijać parasyf alko.

ocenił(a) serial na 10
vince25xx

w rzeczywistości niemal każdy rock&rollowiec miesza wódę z opiatami, kokainą, marychą, lsd itp kiedyś(do dziś właściwie) brali speedballe(hera z koką) i zapijali jackiem danielsem, tak jak steven tyler, slash i wielu innych.

ocenił(a) serial na 8
prohibit

To wiem ale mi chodziło, że żaden lekarz nie popije leku (w tym wypadku Vicodin) zawierającego paracetamol alkoholem. Każdy z nich wie, ze paracetamol i alkohol to śmierć dla wątroby. Co innego popijanie narkotyków alkoholem, a co innego toksycznego paracetamolu.

ocenił(a) serial na 10
vince25xx

house w ogóle zażywa tego tyle, że jego organizm powinien wysiąść, to co za różnica czy pije czy nie.
w serialu house miał wiele pojechanych akcji, w których ryzykował narażał się, podejmował ryzykowne działania, wręcz prowokował los, to na pewno nie przejąłby się jakąś mieszanką która truje wątrobę powoli. po co będzie chronił wątrobę, jak umyślnie poraził się prądem żeby doświadczyć śmierci klinicznej i udowodnić gościowi że po śmierci nic nie ma. kto normalny, w prawdziwym życiu, by tak zrobił?

prohibit

Dlatego mają zryte berety.

użytkownik usunięty
vince25xx

U ludzi uzależnionych występuję większa tolerancja na daną substancję, więc efekty jej stosowania są słabsze u tych osób. Jeżeli ktoś przyjmuje opiaty ze wskazań medycznych, to uzyskuje przede wszystkim działanie przeciwbólowe - wpływ na funkcje psychiczne jest u nich słabszy niż u osób stosujących je np. na uspokojenie. Jeśli chodzi o paracetamol, to jego duże dawki rzeczywiście działają hepatotoksycznie, ale House najczęściej łykał Vicodin niczym go nie popijając. Ja widziałam tylko jeden odcinek, w którym było powiedziane, że czasem popijał go alkoholem.

Tylko, że House łykał Vicodin jak cukiereczki. No, ale to tylko serial.

użytkownik usunięty
bemol33

Zgadza się, seriale i film rządzą się własnymi prawami. Skoro ktoś bierze tego tyle, to raczej mało istotne, czy go często popija alkoholem, czy rzadziej. Chciałam trochę sprostować wypowiedź założyciela tematu, ale to szczegół.

vince25xx

wcale nie. Często działają ala-stymulująco, dając chęć do życia i działania. Oczywiście nie wtedy jak ktoś sieknie swoją progową dawke

ocenił(a) serial na 8
dewille

trampek trochę stymuluje i działa antydepresyjnie też poprzez oddziaływanie na serotoninę

vince25xx

trampek to chyba w ogole bardziej działa stymulujaco niz sedacyjnie. To taki pseudo opiat, bardziej właśnie pompujący serotoninke. Ale skręta potrafi zaleczyc :)

ocenił(a) serial na 8
dewille

to syntetyczny opioid, a nie opiat. Opiaty to naturalne związki z maku lekarskiego

ocenił(a) serial na 1
vince25xx

co za różnica czy zapija alko... każdy głupi się. że sam paracetamol jest szkodliwy już w dawe 2 g (4 tabletki) przy częstym zażywaniu. producenci serialu bardzo leniwi, mogliby poczytać jak ludzie to biorą. z resztą ganiusz House a ekstrakcji nie potrafi zrobić, to śmieszne... dziecko w przedszkolu by to zrobiło, nawet na yt są filmy, jak już ktoś nie rozumie, ale nic trudnego tak mnie ma... wystarczy wiedzieć jaka rozpuszczalność ma hydrokodon i paracetamol, który jest raczej slabo rozpuszczalny. pije się wtedy roztwór. są też tabletki z hydrokodonem bez paracetamolu. naprawdę nie trudno to znaleźć, ale bardzo dziwi mnie ich niewiedza.

ocenił(a) serial na 1
bishojoxd

*wie, że

ocenił(a) serial na 1
bishojoxd

w ogóle cały wątek z vicodinem to jakiś żart. powinni zatrudnić kogoś kto się na tym zna do konsultacji... wiem, że lekarze to nic nie wiedzą, ale to są podobno superlekarze

bishojoxd

Jestes idiota. Po 1 house byl mizantropem wiec nie zamierzal robic nic z pacjentami i oczuwiscie ze potrafil robic takoe rzeczy ale wolal trzymac sie od nich z daleka. Po 2gie mozna zazywac vicodin tak jak house pod wzgledem chronienia watroby sam znam osobe w usa ktora bierze 3-4 taboetk8 dziennie oraz 2 oslony na watrobe a wynik8 watrobowe ma ksiazkowe. Po 3cie house mogl myslec po vicodinie normalne poniewaz byl pezystosowany do tego leku

ocenił(a) serial na 10
vince25xx

Konwencja

Filmaniak_19

wy wszyscy tak na poważnie? to są początkujących narkomanów rozważania. Właśnie w Hausie martwi mnie promocja takich postaw. Takie filmy
hause czy wilk w wall street robią dużo złego znam gości dla których nie jest problemem że nakórwiają mefedron tylko ze nie mają koki bo jakby mieli to z pewnością byliby wilkami z wallstreet a nie śmieciami

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones