PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=130177}

Dr House

House M.D.
8,2 477 950
ocen
8,2 10 1 477950
7,8 22
oceny krytyków
Dr House
powrót do forum serialu Dr House

Hause słabnie?

ocenił(a) serial na 9

Czy tylko ja mam takie wrażenie , że nowe odcinki dr housa są dużo słabsze od poprzednich ?
W poprzednich sezonach było więcej zwrotów akcji , więcej ciekawych wątków a teraz mam wrażenie , że scenarzyści chcą po prostu na siłę pociągnąę to do końca sezonu.

Jedynie odcinek o 13 był jeszcze na poziomie ale zaraz potem odcinek poświęcony masters fatalny , a kolejny nudnawy bo schematyczny.(wydarzenie zagadka , rozwikłanie zagadni) a mnie najbardziej interesuje właśnie to co się dzieje poza leczeniem pacjentów:

Zakłady house`a z ekipą
Zmagania z Cuddy
Jakieś ciekawe sytuacje

Nie samo leczenie i nic więcej bo to akurat wolałbym oglądać u chirurgów.

ocenił(a) serial na 10
sauros

Skoro interesuję cię to co poza leczeniem to sezony 5-7 powinni być dla ciebie najlepsze. Niestety są najsłabsze

ocenił(a) serial na 10
Joker_27

ale dziwna wypowiedz moim zdaniem każdego z nas bardziej interesuje co się dzieje po za przypadkiem niż z samym chorym, zresztą przypadek to co sie dzieje po za nim o relacjach miedzy bohaterami, sami chorzy coraz bardziej z chodza na drugi plan i to juz od samego poczatku. Chodzi o realacje miedzy ludzkie i o zachowania a nie o konkretnie o chorobach tylko o zachowaniach ludzi chorych i ich lekarzy w sytuacjach pod bramkowych. Tak naprawde jeśli chodziło by kogos o choroby to powinien ogladnąc Discovery a nie ten serial.

użytkownik usunięty
rafib1975

Relacje międzyludzkie można równie dobrze zobaczyć w innych serialach obyczajowych. Mnie życie prywatne lekarzy mało interesuje. I chociaż postać House'a w wydaniu Laurie'go jest rewelacyjna, to ja cenię ten serial głównie ze względu na wątek czysto medyczny, mimo iż w tym względzie też jest dosyć naciągany.

ocenił(a) serial na 10

może ty tak masz ale wiedz ze wiekszosc ludzi nawet nie ma pojecia o wiekszosci pojec medycznych z tego serialu, na marginesie czy ty je znasz? dla sporej czesci jakby sie mówiło o raku w meydyczny sposób to wwiekszisc bedzie myslało zo sie mówi o grypie lub kaszlu. wiec spora grupa oglada ten serial o relacjach miedzy ludzkich w ekstremalnych warunkach a nie o nie czysto o chorobach. mi sie zdarzyło czesto sprawdzac autentycznosc przypadków ale ja jestm maniakiem tego serialu!!!

ocenił(a) serial na 10
rafib1975

Ja też oglądałem ten serial głównie dla medycyny i przypadków choć nie rozumiałem 99% rzeczy o których mówili a i teraz wiele nie rozumiem. Postać House'a jest genialna, co teraz w 6 i 7 sezonie jest bardzo pomocne bo zasadzie to już tylko on i jego relacje z Wilsonem ciągną ten serial. Ale ja wciąż wyczekuję na takie przypadki jak w pierwszych 4 sezonach, choć chyba już się nie doczekam

użytkownik usunięty
rafib1975

Trochę już znam ze studiów medycznych. Jednak przyznaję, że "rozpracowywanie" przypadków medycznych w serialu dzieje się zazwyczaj bardzo szybko i trudno od razu wszystko "przetworzyć".

ocenił(a) serial na 10

Nie chciałem nikogo urazic tym że za pytałem ciebie i ogólnie czy znają się na medycynie. Ale nadal mi się wydaje że większosc oglada ten serial głownie ze wzgledu na specyficzne relacje między bohaterami, ich rozmowy, zachowania itp. Niż na wątek medyczny choc jest on ważny ale nie najważniejszy, bo szczerze w wielu odcinkach nawet w większości gdyby policzyc ile trwają rozmowy na temat przypadku to nie było by tego za wiele, a np sporo jest o relacji pacjent - lekarz.

użytkownik usunięty
rafib1975

Myślę, że nikogo nie uraziłeś (na pewno nie mnie:)). I chyba Masz rację, że więkoszość ludzi ogląda ten serial raczej ze względu na tytułową postać i relacje międzyludzkie.

ocenił(a) serial na 8

I ja jestem w tej większości;-)

ocenił(a) serial na 10
rafib1975

Ale kiedyś te przypadki były ciekawe, wciągające niektóre wręcz trzymające w napięciu jak dobry thriller. Każdy pacjent miał swoją historię, relację pacjent-lekarz były dużo lepsze, dialogi również choć to jest akurat jedna z tych rzeczy które w Housie niezmiennie stoją na wysokim poziomie. Kiedyś jednak to przypadek był jakby głównym trzonem fabuły wokół którego kręciły się inne wątki, teraz staję się coraz bardziej wątkiem pobocznym, traktowany jest po macoszemu, przez co jest odczuwalny ten schemat, którego nie czuło się w sezonach 1-4. Dobrze że jeszcze wtedy nie wchodziłem tu na filmweb bo nie miałbym pojęcia że House jest schematyczny. A niestety teraz w sezonach 6-7 jest to widoczne. I chyba tylko fanatyk nie zauważy różnicy pomiędzy pierwszymi sezonami House'a a tymi ostatnimi

użytkownik usunięty
Joker_27

A tylu widzów narzekało właśnie na ten schemat z pierwszych sezonów. Jednak odkąd twórcy skupiają się coraz bardziej na życiu prywatnym bohaterów odchodząc od "medycznej schematyczności", wielu ludzi zauważa, że serial sporo traci.

ocenił(a) serial na 10

Heh a ja właśnie na odwrót sezony 1-4 nie były dla mnie schematyczne w ogóle a teraz są. Może właśnie dlatego że wtedy była taka różnorodność przypadków a teraz to już wszystko było, z ostatnich odcinków to tylko operacja na sercu robiła wrażenie

użytkownik usunięty
sauros

No coż poradzisz jakoś się doczłapiemy do końce sezonu 7.

użytkownik usunięty

Powiem tyle: Hau! Hau! House jest dobry.

ocenił(a) serial na 10

Ja tam lubię całość.

ocenił(a) serial na 10
sauros

Nie tylko ty tak uwazasz, ja przestalem ogladac pod koniec 7 sezonu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones